Управління праці та соціального захисту населення інформує
Надіслано Admin 09 сентября 2011 15:56:00
Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива
Деталі новини

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ МІСТА

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива

ВАЖЛИВО ЗНАТИ НАСТУПНЕ:

 • Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання з урахуванням пільг перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу:
 • Розмір субсидії розраховується як різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке побутове паливо (не більше вартості встановлених норм споживання) з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства, і обов’язковою платою одержувача субсидії (10% або 15% сукупного доходу).
 • Субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.
 • З 23.07.2011р. при визначенні права на призначення субсидії скасовано вимоги реструктуризації заборгованості за надані послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій і комунальні послуги, що утворилася станом на 01.12.2006р.
 • Для призначення субсидії громадянин надає до Управління праці та соціального захисту населення заяву, декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні. Не надаються довідки про розмір пенсії, що виплачується через відділення Пенсійного фонду України, та про розмір державної соціальної допомоги
 • Субсидія не призначається в разі, коли:
 • Порядком надання субсидій передбачена можливість призначення допомоги за таких умов, як виняток, на підставі рішення комісії, яка розглядає на своїх засіданнях конкретні обставини, що склалися, з урахуванням обстеження матеріально–побутових умов проживання сім’ї, яка звернулася за призначенням субсидії.
 • Питання щодо призначення субсидій сім’ям, в яких члени родини відсутні тривалий час (працюють або навчаються в іншому регіоні, перебувають на лікуванні чи в місцях позбавлення волі) відтепер вирішується на підставі наявних засобів обліку комунальних послуг та документів, що підтверджують тимчасову відсутність зареєстрованих осіб.
 • Якщо сім’я економно споживала газ, воду, електроенергію у період отримання субсидії, на наступний термін розмір її обов’язкової плати зменшується на 2% за кожні 10% економії. Тобто, заощаджуючи енергоресурси та воду, одержувачі субсидій мають можливість зменшити витрати на оплату житла до 9% свого середньомісячного сукупного доходу, а сім’ї, які складаються лише з непрацездатних громадян – до 4%.
 • У разі підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги перерахунок вже призначених субсидій здійснюється автоматично, без звернень громадян. При цьому обов’язкова частка плати громадян не змінюється, збільшення розміру платежів компенсується за рахунок збільшення розміру субсидії.
 • ВАЖЛИВО! Якщо Ви ще не зверталися за призначенням субсидії, Ви можете подати заяву на її призначення протягом 3 місяців з часу підвищення тарифів. При цьому субсидія буде призначена з місяця, в якому відбулося підвищення тарифів.


  Інформація щодо механізму надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за наявності засобів обліку
  Приклад розрахунку субсидії на природний газ